Książki dla 2 latka

Wybór książki dla 2 latka nie jest łatwy. Rynek książkowy zalała fala pozycji, ciężko więc zdecydować, co jest warte uwagi. Dobrze jednak poświęcić kilka minut na rozeznanie, ponieważ książka sprawdzi się idealnie jako podarunek gwiazdkowy dla malucha. Będzie to świetny pomysł, zwłaszcza gdy dziecko posiada nadmiar zabawek. Lektura, wybrana odpowiednio zajmie jego czas i sprawi mnóstwo radości, jednocześnie rozwijając umysł.

Jakie powinny być książki dla 2 latka?

Pozycje skierowane do dwulatków powinny przede wszystkim mieć bogate i przyjazne ilustracje. Ilość tekstu powinna być niewielka, żeby nie przytłoczyć malucha. Dzieci w tym wieku nie potrafią zbyt długo usiedzieć w miejscu, dobrze więc, aby książka posiadała elementy zachęcające do obcowania z nią. Nie należy zapominać, by treść była pozytywna, najlepiej związana z codziennymi czynnościami, jakie wykonuje dwulatek.

Książki dla 2 latka z elementami przesuwanymi

Ten, kto wymyślił książeczki z przesuwanymi elementami, powinien zostać ozłocony. Dzięki nim nawet bardzo energiczne i ruchliwe dzieci potrafią usiedzieć z lekturą długi czas. Przesuwając paluszkiem w tę i z powrotem ćwiczą motorykę małą, co jest dodatkowym plusem. Przykładem takiej pozycji jest książka zatytułowana “Przesuń paluszkiem. Pod choinką”, którą stworzyła Gabriele Clima. Poza klimatem świątecznym dostępne są inne lektury tego typu, m.in. “Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa. W domu” czy “Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze Słowa. Strażacy” od wydawnictwa HarperKids. Podobnie działają książki z labirytem, takie jak “Paluszkiem po śladzie. W ruchu” od Yoyo Books.

Książki dla 2 latka z okienkami

Dzieci w wieku dwóch lat uwielbiają mieć sprawczość, więc pozycje z otwieranymi okienkami to najlesze książki dla 2 latka. Dobrym wyborem będzie książka pt. “Kicia Kocia i Nunuś. Idą Święta”, “Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?”, “Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?”, “Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy?”.

Pachnące książeczki

Maluchy poznają świat wszystkimi zmysłami, także węchem. Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla 2 latka okazać się więc mogą pozycje z serii “Akademia Mądrego Dziecka. Moja pachnąca książeczka z kolorami”. Zaciekawi dziecko też książka zatytułowana “Jano i Wito. Zapach świąt” z pachnącą choinką wewnątrz.

Tagged , ,